Край на сезона за Сираков и Бишелие🤕

Бишелие с Георги Сираков допусна поражение с 62:78 (16:18, 12:20, 15:19, 19:21) от Луис Рома в отложен мач от третия кръг на регион D на италианската Серия Б. Мачът беше ключов за определяне на последния участник в плейофите от региона, но българският гард и неговите съотборници отстъпиха осмото си място в таблицата на съперника и ще стягат куфарите за вкъщи.

Сираков отново попадна в стартовия състав за своя тим и за 35 минути на паркета се разписа с 12 точки, 1 борба и 2 асистенции.

Срещата започна доста динамично, като двата отбора се преследваха в резултата и в крайна сметка след 10 минути игра Бишелие изоставаше с 2 точки (16:18). Последва по-силна втора част от домакините, които се оттеглиха на почивката с преднина от 10 точки (38:28). След паузата баскетболистите на Луис Рома продължиха да трупат преднина пред съперника си, който така и не намери противодействие срещу тях до края на срещата.

Снимка: facebook.com/lionsbasketbisceglie