Байерн отпразнува титлата с 6 гола, Левандовски вече е на крачка от историята

Радващият се на поредната си титла в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) отпразнува триумфа с изразителен успех с 6:0 срещу Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой от 32-ия кръг. “Червените” бяха станали шампиони още преди първия съдийски сигнал, след като Борусия (Дортмунд) надви втория РБ (Лайпциг) с 3:2. Това даде нужното спокойствие на баварците, които разнищиха своя опонент.

Вечерта беше най-важна за Роберт Левандовски, който наниза три попадения и вече е само на едно от рекорда на Герд Мюлер за най-много голове в рамките на един сезон в елита - 40. Великият нападател постави това върхово постижение през кампания 1971/72 г., но сега Лева има шанс дори да го подобри, тъй като му остават още два мача до края на първенството - срещу Фрайбург и Аугсбург. Полякът беше точен във 2-ата, в 34-ата и 65-ата от дузпа. Вторият от головете му беше под №200 за Байерн в Бундеслигата. Общо в германския футбол пък Лева има 274 попадения, като тук първи пак е Герд Мюлер с 365.

34 Байерн - Борусия (Мьонхенгладбах) 6:0 (8-05-21)

Томас Мюлер, Кингсли Коман и Льорой Сане също се разписаха за Байерн тази вечер.

Треньорът на Байерн Ханзи Флик даде шанс на младия Джамал Мусиала вместо на Серж Гнабри или Льорой Сане, а Дейвид Алаба отново действаше в халфовата линия. Леон Горетцка също стартира на пейката, после се появи в игра, но бързо напусна с травма. Гостите от Гладбах започнаха с Маркюс Тюрам и Брийл Емболо в предни позиции.

Байерн стартира ударно с гол още във 2-ата минута. Тогава Дейвид Алаба центрира и топката стигна до Левандовски, който по диагонала намери мрежата зад Ян Зомер.

Последваха пропуски на Лева и на Коман, за да се стигне до 23-ата, когато Мусиала асистира на Мюлер за 2:0. Опитният играч на домакините имаше и късмет, след като футболист на Борусия отклони топката и така тя стана неспасяема за вратаря.

В 34-ата пък Мюлер се отчете с подаване към Левандовски, който показа майсторска странична ножица и резултатът набъбна на 3:0. Това беше гол №200 на поляка в Бундеслигата с екипа на баварците.

Минута преди паузата дойде ред на Кингсли Коман да порази целта - 4:0.

"Жребците" можеха да вкарат в 56-ата минута, когато Денис Закария се устреми сам срещу Мануел Нойер. Точно преди влизането на халфа в  наказателното поле обаче Бенжамен Павар се намеси с прецизен шпагат и изби топката. Вечерта обаче принадлежеше на Левандовски и той далеч не беше приключил с рецитала си. В 65-ата минута бившият нападател на Дортмунд вкара за 5:0 от дузпа, отсъдена с помощта на ВАР за игра с ръка на Флориан Нойхаус

Междувременно треньорите бяха направили куп промени. Един от появилите се от пейката на Байерн футболисти - Танги Нианзу, беше изгонен в 75-ата минута за нарушение срещу откъсващ се сам срещу вратаря играч на Борусия. Първоначално реферът не видя това нарушение, но системата видеоасистент рефер му сигнализира. Дори с човек по-малко домакините няма проблеми и в 85-ата дойде ред и на Сане да се разпише - за 6:0.