100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Вангелов с добър мач, но Сант' Антимо сбърка преди плейофите

Отборът на Сант' Антимо с българския център Николай Вангелов загуби последния си мач в редовния сезон на втората фаза в италианската Серия Б. Българинът и съотборниците му допуснаха обрат в края и загубиха с 81:85 (13:17, 22:19, 26:15, 11:21, 9:13) от Пулия след продължение в последната си домакинска среща в редовната кампания.

Поражението обаче по никакъв начин не застрашава Сант' Антимо, тъй като неаполитанският тим вече си заслужи участие в плейофите на първенството. Вангелов и отборът му е на седмо място във временното класиране с 11 победи и 11 загуби, докато Пулия е четвърти с 13-17.

Николай Вангелов остави добри впечатления с играта си и за 30 минути се разписа с 12 точки и 6 борби при 5/7 стрелба от игра и 2/4 от наказателната линия. От неговите съотборници Томазо Карновали бе най-резултатен с 24 точки.

За Пулия Джани Кантагали вкара 24 точки, а Леонардо Кирибени добави 23.

Снимка: Facebook/Partenope Sant'Antimo PSA