Янтра нанесе звучен шамар на Локомотив (София) в "Надежда"

Янтра (Габрово) шокира Локомотив (София) в столичния квартал "Надежда". Тимът на Костадин Ангелов надви "железничарите" с 3:1 в сблъсък от 31-ия кръг на Втора лига, с което гарантира първото място на Пирин (Благоевград) след края на сезона. Иван Петков (21) изведе гостите напред, а Христо Митев (28) удвои, като двете попадения бяха идентични след грешка на защитата при статични положения. Тони Иванов (83) покачи на 3:0, а в добавеното време Светослав Диков отбеляза почетно попадение за домакините. Вчера ръководството на Локомотив зарадва феновете си с новината, че пуска свободен вход за домакинския мач срещу Янтра, след който "железничарите" можеха да направят последна голяма крачка към завръщането си в efbet Лига.

В 7-ата минута Иван Гошев се намеси блестящо при удар от далечна дистанция на Красимир Милошев. В 16-ата минута отново Гошев бе последна преграда пред голлинията. Този път вратаряят блокира удар на Светослав Диков. Три минути по-късно Деян Иванов се размина с много добро центриране на Александър Александров от десния фланг.

В 21-ата минута Янтра шокира домакините с гол след първото си голово положение пред вратата на Цветомир Витков. Иван Петков беше най-съобразителен в наказателното поле, придвижи се добре след центриране от корнер и с глава прати топката във вратата.

В 28-ата минута Янтра нанесе втори шамар на Локомотив, а "железничарите" показаха, че имат проблеми в защита при статични положения. Отново след корнер и отново изпълнен от Димитър Видев, Христо Митев се извиси над всички в наказателното поле. Около него нямаше бранители на Локомотив и това му позволи да нанесе много силен удар с глава, който прониза стража Витков.

В 42-ата минута Гошев се намеси при удар на Александър Александров. Секунди по-късно Педро Ферари стреля от далечна дистанция, но покрай вратата.

44 Локомотив (София) - Янтра (Габрово) 1:3

В 54-ата минута Локомотив стигна до гол, който обаче бе отменен заради засада. Красимир Милошев прати топката във вратата, останал на втора греда. Милошев беше в положение на засада при докосването на топката от страна на Семерджиев и въпреки протестите от страна на "железничарите" попадението беше отменено.

В 70-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Милошев се свлече в наказателното поле на Янтра, но Християна Гутева не посочи бялата точка.

Четири минути по-късно Педро Ферари центрира меко в наказателното поле, където Григор Долапчиев игра с глава. Стражът на Янтра Иван Гошев имаше късмет в ситуацията, тъй като бе излязъл напред. След удара на Долапчиев топката прехвърли Гошев, но се отби в напречната греда и излезе в аут.

В 79-ата минута Костадин Гаджалов можеше да отбележи шедьовър, ако не бе отличната реакция на Витков. Гаджалов стреля от въздуха без подготовка, но стражът на домакините плонжира и с една ръка изби топката в ъглов удар.

В 83-ата минута Янтра сложи точка на спора с трети гол. Димитър Видев се отчете с трета асистенция в мача. Той намери с чудесен пас в дълбочина Тони Иванов. Нападателят избяга от защитата в червено-черно, след което запази самообладание и преодоля вратаря Витков с финт. След това Иванов просто прати топката в опразнената врата.

В последната минута на редовното време Тони Иванов подаде към свободния Атанас Стоименов. Той стреля от движение, но пропусна да направи резултата 4:0. В първата минута на добавеното време Светослав Диков реализира своя гол №19 през кампанията, след като засече центриране от десния фланг.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЯНТРА 1:3
0:1 Иван Петков (21)
0:2 Христо Митев (28)
0:3 Тони Иванов (83)
1:3 Светослав Диков (90+1)

Стартови състави:

Локомотив (Сф): 1. Цветомир Витков, 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 27. Деян Иванов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 8. Николай Цветков, 7. Александър Александров, 18. Светослав Диков, 11. Георги Бабалиев
Ст. треньор: Иван Колев

Янтра: 23. Иван Гошев, 4. Пламен Тенев, 25. Христо Митев, 5. Костадин Гаджалов, 16. Константин Иванов, 24. Владимир Мичев, 71. Тони Иванов, 18. Димитър Видев, 7. Християн Кожухаров, 6. Петър Казаков, 9. Иван Петков