100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Баутиста Агут отпадна от Джон Иснър в Мадрид

Поставеният под номер девет в схемата Роберто Баутиста Агут отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд от 2.6 милиона евро. Представителят на домакините загуби драматично с 4:6, 7:6 (4), 6:7 (6) срещу Джон Иснър.

Американският тенисист взе аванс в мача след решителен пробив в десетия гейм на първата част, но испанецът се добра до равенство след 7:4 в тайбрека на втория сет.

Баутиста Агут пропусна мачбол при 6:5 в своя полза в тайбрека на последната част, но загуби следващите три разигравания и напусна турнира в испанската столица.

В третия кръг съперник на Джон Иснър ще бъде поставеният под номер шест руснак Андрей Рубльов.

Финалистът от 2019 година и поставен под номер четири Стефанос Циципас се наложи лесно с 6:1, 6:2 срещу Беноа Пер от Франция. Гръцкият тенисист завърши двубоя за само 54 минути след втория си мачбол.

Съперник на Циципас в следващия кръг от турнира в Мадрид ще бъде норвежецът Каспер Рууд, който отстрани японеца Йошихито Нишиока след успех с 6:1, 6:2.