Кузманов отпадна във втория кръг на "Чалънджър" в Италия

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър в Биела (Италия) с награден фонд от 44 820 евро.

Кузманов загуби от поставения под номер 7 в схемата и 150-и в света Хуан Пабло Варилас от Перу с 1:6, 7:5, 6:7(0) за 3:29 часа. Срещата беше изключително драматична и премина през много обрати.

Българинът влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите, а в първия кръг вчера победи номер 175 в световната ранглиста Лоренцо Джустино от Италия с 6:3, 1:6, 6:3.

Срещу Варилас Кузманов започна лошо срещата и загуби първите пет гейма. Той успя да направи пробив за 1:5, но загуби подаването си в седмия, а с това и първия сет.

Втората част отново не започна добре за Кузманов. Той отстъпваше с 1:3, но след серия от три поредни гейма обърна резултата - 4:3. Варилас проби за 4:4, а след това на собствен сервис успя да поведе. При 5:5 Кузманов постигна нов пробив и след това спечели подаването си, за да изравни резултата.

В третата решителна част българинът имаше преднина от 3:1 и 4:2. Варилас успя да изравни - 4:4, но Кузманов постигна нов пробив и при 5:4 сервираше за спечелване на мача. Перуанецът взе подаването му, след което направи обрат 6:5. Българинът спечели сервис гейма си, но в тайбрека отстъпи с 0:7 точки и загуби мача.

С достигането си до втория кръг на турнира Кузманов заработи 7 точки за световната ранглиста и 730 евро от наградния фонд.