Минесота победи Лас Вегас с 6:5

Минесота победи Лас Вегас с 6:5. Шведският защитник Йонас Бродин донесе успеха на тима с гол 1:06 минута преди края. Ник Бонино добави два гола и асистенция.

Бъфало надделя над Ню Йорк Айлъндърс с 4:2, а Клод Жиру се отличи с два гола и асистенция при успеха на Филаделфия срещу Питсбърг със 7:2.

Евгени Малкин се завърна в тима на "пингвините", след като пропусна последните 23 мача заради контузия, и напшрави една асистенция. за последно той игра при загубата от Бостън с 1:2 на 16 март. Руснакът има 8 гола и 17 асистенции в 29 срещи този сезон.

Кълъмбъс загуби от Нешвил с 3:4 след продължение, а лидерът в НХЛ Каролина постигна убедителен успех над Чикаго с 5:2 след два гола на Себастиан Ахо във втората третина.

Отава победи Уинипег с 2:1, а Монреал спечели срещу Торонто с 3:2 след продължение с победен гол на Коул Кофийлд в 4:43 минута на продължението.

Александър Барков се разписа в 2:50 минута на продължението за успеха над Флорида срещу Далас с 5:4.

Флорида е на две точки зад лидера Каролина и на три точки пред шампиона Тампа Бей в Централната дивизия.