Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Добър Младенов с важна заслуга за обрат на Римини

Борислав Младенов и Римини приключиха участието си във втората фаза на италианската Серия Б, регион А с победа. Българинът и съотборниците му записаха силна последна четвърт, спечелена с 21:10, за да постигнат обрат над Чечина с краен резултат 70:65 в среща от последния 22-ри кръг на шампионата.

Римини заема второто място във временното класиране с актив от 15 победи и 7 загуби преди изиграването на всички отложени мачове на останалите тимове, замесени в борбата за челните места. Киузи е трети с 14-4, Сан Миниато и Оменя са четвърти и пети с 14-6, а Фаенса е на седмо място с 14-7.

Борислав Младенов бе сред най-добрите за Римини. Синът на легендата Георги Младенов записа 11 точки и 3 борби за 25 минути на паркета. Стрелецът наниза 4 от 9-те си опита от зоната за две точки, а също така порази мрежичката при единствения си опит от тройката. Александър Симончели бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а Джорджио Бролия добави 17.

Снимка: Facebook/Rinascita Basket Rimini