Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Барселона си отмъсти на ПСЖ и среща Челси на финала в ШЛ

Женският отбор на Барселона се класира за финала на Шампионската лига при дамите, след като отстрани Пари Сен Жермен. За разлика от сблъсъка при мъжете, в който французите изхвърлиха от турнира Меси и компания, каталунките се справиха далеч по-добре.

Барселона спечели с 2:1 реванша в Испания и с общ резултат 3:2 преодоля полуфиналите. Нидерландката Лиеке Мартенс реализира и двата гола за домакините. Тя откри резултата в осмата минута и се разписа отново след половин час игра. Мари-Антоанет Катото върна едно попадение преди почивката, но гостите не успя да стигне до нов гол през второто полувреме. Барса можеше да спечели и по-голям резултат, но Ермосо и Торехон удариха гредите през втората част.

На четвъртфиналите ПСЖ отстрани Лион и сложи край на петгодишната им доминация в турнира, което означава, че този сезон ще има нов шампион на Европа. Барселона има един загубен финал през 2019 г.

За финала се класира и Челси, който отстрани драматично Байерн (Мюнхен) сред 4:1 на реванша в Лондон. Германките бяха спечелили първата среща с 2:1 и малко преди края на втория двубой резултатът бе 2:1 за лондончани, което означаваше продължения. Перниле Хардер отбеляза трети гол за Челси в 86-ата минута, а Фран Кърби направи резултата 4:1 в самия край.

Отборът на Челси прави невероятен сезон и може да стигне до четири трофея. "Сините" спечелиха Купата на Лигата, на две победи са от титлата в Англия и продължават участието си в Купата на Англия.