Кузманов сътвори чудесен обрат на старта в Биела

Втората българска ракета Димитър Кузманов преодоля първия кръг на квалификациите в турнира по тенис за мъже в Биела (Италия), след като победи представителя на домакините Стефано Реитано с 2:6, 6:2, 6:2.

Мачът тръгна трагично за Кузманов, който загуби първото и третото си подаване за 1:4. Българинът опита да се върне, но в следващите два сервис-гейма за Реитано пропиля по два брейкбола и логично изостана в резултата. Вторият гейм започна идентично за Кузманов, който отново допусна пробив в началото.

Този път обаче българинът върна не един, а два поредни брейка и затвори сета с третия за 6:2. Третата част пък бе истински хаос, като Рейтано не спечели нито един гейм на собствен сервис и влезе в статистиката само с двата си пробива за ново 2:6.

С победата, извоювана за два часа и 34 минути, Кузманов се класира за финала на квалификациите. Там българинът ще срещне хърватина Виктор Галович, който е 328-и в света и също като Реитано е уайлдкард участник.