Конър МакДейвид поведе Едмънтън към успех срещу Калгари и продължава да гони 100-точковия сезон (видео)

Конър МакДейвид записа гол и две асистенции при победата на Едмънтън Ойлърс с 4:1 над Калгари Флеймс и запази напълно реални шансове да регистрира четвъртия си 100-точков сезон в Националната хокейна лига.

В момента 24-годишният канадец има 87 точки (29 гола и 58 асистенции) в 49 мача и се нуждае от още само 13 точки в оставащите 7 двубоя, за да достигне психологическата бариера, стандартна за нормален редовен сезон от 82 мача. МакДейвид откри резултата преди да са изминали и пет минути от началото на мача, а три минути по-късно Ейтън Беър покачи на 2:0 в полза на Едмънтън.

Джони Гудрьо върна един гол за Калгари в средата на втората третина, а с това и надеждите на гостите за обрат, но в заключителните минути на срещата Джош Арчибалд и Даниел Нърс подпечатаха успеха на Ойлърс с нови два гола. Леон Драйсайтл се отличи с асистенции и за четирите гола за Едмънтън.