Нори изхвърли Чилич на полуфиналите в Ещорил

Камерън Нори ще играе на финала в турнира по тенис на клей в португалския град Ещорил с награден фонд 419 470 евро. Британецът спечели със 7:6 (5), 7:5 срещу Марин Чилич.

Поставеният под номер шест в схемата хърватин загуби първия сет след драматичен тайбрек, а във втората част допусна един пробив, който беше достатъчен за крайния успех на 25-годишния британец. Той все още не е спечелил нито една титла от турнир от АТP. Негов съперник на финала ще бъде испанецът Алберт Рамос-Винолас, който победи с 6:1, 6:4 своя сънародник Алехандро Фокина.

Рамос-Винолас спечели категорично първата част, но изостана с 1:4 във втория сет, след което победи в следващите пет гейма, за да се поздрави с краен успех за 68 минути. 33-годишният испанец, поставен под номер седем в схемата, има две титли от турнири от АТЗ до момента.

Снимка: Gettyimages