Реал Мадрид пак удари Анадолу Ефес и прати серията в решаващ пети мач

Реал Мадрид надделя с 82:76 (19:13, 17:34, 21:19, 25:10) над Анадолу Ефес като домакин в мач №4 от четвъртфиналите в Евролигата. До момента двата отбора записаха по два домакински успеха, като победителят в серията ще бъде излъчен след решаващ пети мач. Той ще се изиграе на 4 май (вторник) в Истанбул.

Срещата в „Паласио де Депортес“ започна с тотална доминация на домакините, които поведоха с убийствена серия от 17:0, но бързо след това допуснаха съперника да се доближи в резултата. Въпреки това Реал успя да се оттегли с аванс от 6 точки (19:13) след 10 минути игра. Във втората част настъпи пълен обрат и гостите диктуваха темпото на игрището. Те успяха да си осигурят преднина от 11 точки (47:36) преди почивката. След нея баскетболистите на Пабло Ласо стопиха пасива си до 9 точки (57:66), а в решаващата четвърт разбиха съперника си и изпратиха серията в пети мач.

Усман Гаруба беше най-резултатен за Реал Мадрид с 24 точки, 20 вкара Джейси Керъл, а по 8 добавиха Руди Фернандес и Серхио Люл. За Анадолу Ефес Родрид Бобоа наниза 23 точки, а с 22 се разписа Шейн Ларкин.

Снимка: euroleague.net