Атлетик (Куклен) показа дух и изненада Черноморец (Бургас) (видео+галерия)

Атлетик (Куклен) поднесе изненада и удари Черноморец (Бургас) в мач от 29-ия кръг на Югоизточната Трета лига. "Баските" от Куклен показаха дух и се наложиха с 1:0 на собствен терен, като единственото попадение вкара Георги Стефанов в самото начало на мача (6'). Домакините запазиха преднината си до самия край, като изпуснаха и още чисти положения, с които можеха да увеличат головата си сметка. "Акулите" от своя страна не показаха достатъчно добра игра, която ги изкачи до първото място в класирането и закономерно загубиха трите точки. Мачът бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg.

50 Атлетик (Куклен) - Черноморец (Бургас) 1:0

Още с първия съдийски сигнал мачът започна на високи обороти с атаки и от двата тима. В 6-ата минута обаче Атлетик удари лидера в класирането. След добра контраатака Мирослав Манев проби добре отляво и със залъгващо движение елиминира защитник в синьо. Това му позволи да центрира по прекрасен начин топката и да я предостави на главата на Георги Стефанов, който от вратарското поле стреля и откри за 1:0.

В 12-ата минута Черноморец получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Милен Танев опита късмета си, но кълбото премина над напречната греда.

В следващите минута играта се накъса и не се стигна до по-опасни положения. Черноморец се опита да изравни, но почти с нищо не затрудни вратаря на домакините. Така се стигна до 28-ата минута, когато отново "баските" от Куклен можеха да ударят бургаския тим. След изпълнение на ъглов удар Джонджуров стреля опасно от воле, но за негово нещастие кълбото рикошира в негов съотборник и излезе в аут.

В 34-ата минута обаче домакините трябваше да извършат принудителна смяна и да заменят голмайстора си Георги Стефанов. Така на негово място се появи Александър Христов.

Десетина минути по-късно футболистите на Атлетик реагираха остро и поискаха дузпа в своя полза след игра с ръка на защитник в синьо в наказателното поле. Главният съдия Валентин Станчев обаче не уважи желанието им и дори показа жълт картон на футболист в бял спортен екип заради протестите му.

Второто полувреме отново започна с добра акция на Атлетик. Димитър Джонджуров получи хубаво в наказателното поле, финтира противников играч и върна назад към Мусай. Седмицата на домакините стреля, но топката профуча над вратата.

В следващите 20-ина минути футболът на стадион "Атлетик" отстъпи място на битката и играта отново бе накъсвана, като не се създадоха интересни положения. В 78-ата минута обаче Мусай бе изведен очи в очи с Мартин Теменлиев, като успя да мина покрай него. На празна врата обаче топката му бе отнета и той не успя да покачи до 2:0.

2 минти по-късно Атлетик отново пропиля прекрасна възможност. Никола Николов бе изведен сам срещу вратаря, като футболистът на "белите" опита успореден пас къмА Мирослав Манев. Точно преди да нанесе удар обаче Стоян Вергиров от Черноморец направи изключително важна намеса и изби кълбото от краката на футболиста на Атлетик.

До края на мача "акулите" опитаха да стигнат до изравнително попадение, но ударите по посока вратата на Кирил Акалски не доведоха до нищо. Атлетик от своя страна действаше на контраатака и няколко секунди преди последния съдийски сигнал можеше да стигне до второ попадение, но футболист в бяло пропусна сам срещу вратаря.

Загубата е доста неприятна за Черноморец, като черноморския тим рискува да бъде изместен от първото място, ако Марица (Пловдив) спечели своя мач срещу Спартак (Пловдив). "Акулите" са с 69 точки, а пловдивчани са с 68. С толкова е и отборът на Загорец.

Атлетик от своя страна се издига до 6-ата позиция с 45 точки, като изпреварва поне временно Левски (Карлово).

АТЛЕТИК 1:0 ЧЕРНОМОРЕЦ
1:0 Г. Стефанов (6)

Стартови състави:

Атлетик: 1. Кирил Акалски, 25. Юлиян Романов, 4. Борис Бисеров, 19. Васил Иванов, 91. Никола Николов, 30. Димитър Джонджуров, 77. Мирослав Манев, 81. Добрин Орловски, 15. Емил Аргиров, 7. Аурел Мусай, 17. Георги Стефанов

Черноморец: 30. Мартин Теменлиев, 71. Слави Шопов, 18. Нуретин Пюскюлю, 6. Стоян Вергиев, 66. Стоян Мантаров, 10. Жулиен Парушев, 77. Валентин Иванов, 17. Мирослав Радев, 8. Антон Узунов, 7. Милен Танев, 9. Мариян Тонев

Снимки: Владимир Иванов