Лесна победа за Черноморец (Бургас) над Ямбол

В среща от 27-ия кръг на Югоизточната Трета лига Черноморец (Бургас) победи с 3:0 тима на Ямбол. Твърде лесно бургазлии спечелиха трите точки. Причина за това беше не толкова стойностна игра на гостите, колкото слабата игра на Ямбол, особено на защитата и вратаря Ковачев. Двата гола, паднали в 16-ата и 22-ата минута на първото полувреме, станаха след изпълнение на статични положения от фланговете и центрирания. При първото неразчетени действия на вратаря на Ямбол доведоха до лесен гол, а при второто неорентираните защитници на домакините оставиха непокрит нападател на Черноморец и той отбеляза необезпокояван.

Не бяха изминали и 2-3 минути на второто полувреме, когато при изпълнение на ъглов удар задрямалата защита на домакините допусна трети гол в собствената си врата. Оттук нататък гостите отстъпиха инициативата на домакините, които успяха да създадат няколко добри атаки и стигнаха до голови положения, но така и не успяха да отбележат почетен гол.