Изумителен Лучич даде нова надежда на Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) няма намерение да си стяга багажа и да напуска борбата за трофея от Евролигата. Баскетболистите на Андреа Тринкиери намалиха резултата в четвъртфиналната серия с Олимпия (Милано) до 1-2 победи, след като спечелиха първото си домакинство в "Ауди Доум" с 85:79 (23:9, 16:26, 25:16, 21:28).

Баварците ще имат шанс да изравнят резултата в серията в петък от 21:45, когато ще се изиграе и мач №4 от битката за място във Финалната четворка между двата тима. При победа на германците предстои решаваща пета среща в Милано, която окончателно ще определи кой от двата отбора ще продължи напред.

Въпреки че през уикенда Байерн изживя истински кошмар и допусна поражение с цели 38 точки разлика от АЛБА (Берлин) в Бундеслигата, то тази вечер самочувствие на Владимир Лучич и компания не им липсваше. Домакините се втурнаха към победата още от първата четвърт, спечелена с 23:9, но Олимпия контрира и намали изоставането си до само 4 точки след края на първото полувреме при 39:35.

Все пак в третата част Байерн отново настъпи газта и чрез 12 точки от своя капитан Лучич се изстреля напред при аванс от 64:51 след 30 минути игра в Мюнхен. Гостите показаха характер и успяха да стопят изоставането си на само 5 точки, но безупречният Лучич не сбърка от наказателната линия в края и достави победата в редиците на своя отбор.

Сърбинът записа 27 точки и 7 борби на сметката си за успеха на Байерн, а с по 11 точки се отчетоха Уейд Болдуин и Пол Зипсър.

За Олимпия Малкълм Дилейни вкара 18 точки, а Серхио Родригес и Шавон Шийлдс отбелязаха по 11.

Снимки: Euroleague.net