ЦСКА (М) измете паркета с Фенербахче и се класира за Финалната четворка, изгониха Весели

Отборът на ЦСКА (Москва) продължава защитата на трофея от Евролигата, след като се превърна в първия отбор, класирал се за Финалната четворка през настоящия сезон. Московските "армейци" обезличиха Фенербахче и чрез успех с 85:68 (17:24, 27:15, 27:11, 14:18) в мач №3 в Истанбул спечелиха четвъртфиналната серия с общ резултат 3-0 победи.

"Фенерите" успяха да се противопоставят на своя съперник единствено през първата четвърт, но след това не можаха да намерят противодействие срещу гарда на руснаците Уил Клайбърн, който наниза впечатляващите 34 точки за победата на своя тим.

Центърът на турците Ян Весели успя да се завърне в игра след контузията в глезена, но само за кратко, тъй като бе изгонен в самото начало на второто полувреме. Това позволи на ЦСКА да натрупа увереност и да запише серия от 14 поредни точки, излизайки напред в резултата с аванс от 19 при 58:39, като до края на срещата не изпусна двубоя от контрол.

Освен Уил Клайбърн, който наниза 34 и взе 7 борби, Габриел Люндберг се включи по отличен начин от скамейката и записа 22 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Йоханес Фойтман отбеляза 11 точки и грабна 6 борби.

За Фенербахче отново Нандо Де Коло бе най-добрият със своите 22 точки, но усилията му се оказаха твърде недостатъчни. Марко Гудурич завърши с 10 точки, а Весели отбеляза 8 точки за 14 минути игрово време, преди да бъде изгонен.

Снимка: Euroleague.net