Барселона не се уплаши и удари Зенит пред близо 5,200 зрители в "Сибур Арена"

Баскетболният отбор на Барселона се доближи на един успех разлика от достигане до Финалната четворка в Евролигата през настоящия сезон. Каталунците не допуснаха изненада при гостуването си на Зенит (Санкт Петербург) и спечелиха мач №3 с крайното 78:70 (16:16, 18:17, 21:18, 23:19) пред близо 5,200 зрители в "Сибур Арена".

Барса повежда с 2-1 победи в серията и ще има възможност да приключи започнатото след два дни, когато предстои да се изиграе четвъртия мач между двата тима, който отново ще се проведе в Русия.

Испанците започнаха двубоя вихрено със серия от 6 поредни точки, но Зенит показа готовност за дълга и яростна битка и успя да поведе с 16:13, преди тройка на Кайл Курич да изравни резултата след края на първите 10 минути.

Домакините продължаваха да демонстрират надмощие и през първата половина на втората четвърт, излизайки напред с разлика от 7 точки при 30:23, но Барселона отговори със серия от 3:11 за край на частта, чрез която отново се оказа лидер в резултата при 33:34 на полувремето.

Страхотно включване на Брандън Дейвис и точни стрелби на Курич тотално обърнаха нещата в полза на "лос кулес", които достигнаха до първата двуцифрена преднина в мача при 42:52. Няколко поредни перфектни отигравания на гарда на Зенит Били Бейрън обаче помогнаха за това пасивът на руснаците да се сведе до само 4 точки при 51:55 след края на третата четвърт.

Барселона успя да удържи щурма на домакините в първите минути от последния период, а веднага след това нанесе решителния удар в мача, след като образува серия от 7 последователни точки, за да стигне до аванс от 8 при 58:66. Уил Томас и Кевин Пангос, който получи контузия в началото на частта, но след това се завърна в игра, дадоха искрица надежда за обрат, но испанския гранд реализира възможностите си в края и поведе в серията с 2-1 победи след 70:78.

Брандън Дейвис наниза 22 точки и хвана 8 борби за Барса, Кори Хигинс добави 16 точки, Кайл Курич се включи от пейката с 13, а Никола Миротич остана с 11 точки.

Били Бейрън бе най-добрият за Зенит със своите 19 точки, Алекс Пойтрес отбеляза 14 и взе 5 борби, а Кевин Пангос и Уил Томас вкараха по 10 точки всеки.