Зверев не се затрудни с първото си предизвикателство в Мюнхен

Двукратният шампион Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен (Германия) от сериите АТP 250 с награден фонд 419 470 евро. Германецът, който е водач в схемата, победи Рикардас Беранкис (Литва) с 6:2, 6:4 за 87 минути, след като направи пет пробива и два пъти загуби подаването си.

Зверев, който спечели турнира през 2017 и 2018 година, ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от мача между квалификантите Иля Ивашка (Беларус) и МакКензи МакДоналд (САЩ).

Вторият поставен Каспер Рууд (Норвегия) елиминира Пабло Куевас (Уругвай) с 6:3, 6:2. На четвъртфиналите норвежецът ще играе срещу номер 8 Джон Милман (Австралия). Милман загуби първия сет с 4:6 срещу Гуидо Пея (Аржентина) и поведе с 2:0 във втората част, след което Пея се отказа да продължи мача поради контузия.

Снимки: Gettyimages