Реал Мадрид се съвзе и не се даде на Анадолу Ефес в мач №3 (видео)

Реал Мадрид победи с 80:76 (15:15, 13:23, 20:20, 32:18) Анадолу Ефес като домакин в мач №3 от четвъртфиналите в Евролигата. Въпреки това, турският гранд води с 2-1 успеха в серията. В четвъртък (29 април) е мач №4 между двата отбора. Евентуален пети двубой ще върне двата тима в Истанбул, в началото на следващия месец.

Въпреки двете поражения, които претърпяха в Турция, баскетболистите на Реал не развяха бялото знаме, а се бориха със зъби и нокти за успеха. Мачът в „Паласио де Депортес“ даде заявка за дерби от първите секунди. Двата отбора започнаха изключително равностойно срещата, като след 10 минути игра бяха отбелязали по 15 точки. Във втората част обаче гостите се развихриха и преди почивката натрупаха аванс от 10 точки (38:28). След паузата баскетболистите на Пабло Ласо отново бяха равностойни на съперника си, но това не беше достатъчно и разликата от 10 точки се запази преди решаващата четвърт. В нея Реал наложи темпото си и успя да достигне до пълен обрат.

Серхио Люл беше над всички за Реал Мадрид с 20 точки, Алберто Абалде наниза 11, а по 10 точки добавиха Алекс Тайъс и Усман Гаруба. За Анадолу Ефес Василие Мицич завърши с 29 точки, Родриг Бобоа вкара 18.

Снимки: euroleague.net