Радойска: Доволна съм от играта и резултата, понякога сме прекалено припряни пред гола

Треньорката на НСА Силвия Радойска коментира победата на своя тим над Барокко в мач от 18-ия кръг на Swiss Capital League. Специалистката остана доволна от успеха с 6:0 и похвали противника, че не се е прибрал да играе само в защита.

НСА се справи с лекота с Барокко (видео+галерия)

"Определено съм доволна, най-вече от играта, но и от резултата. За мен бе по-важно да видя игровия стил да бъде спазван.

Имаме проблем в завършващата фаза. Момичетата явно са прекалено припряни пред гола. Това идва от това, че се очаква във всяка ситуация да вкарват голове, защото играят в НСА. Имаше леко притеснение и дисбаланс в началото, но след 15-20 минути нещата си дойдоха на мястото. Колективът бе над всички днес.

33 НСА - Барокко

Не се видя промяна в игровия стил след смените. Доволна съм от момичетата, които влязоха в игра. И от Ивелина Павлова, която е по-малка на възраст и се развива. Имаше и контузени състезателки, които отсъстваха. Радва ме, че не се усети тяхната липса и всички играха еднакво добре. Радва ме и че има конкуренция.

Това бе генерална репетиция преди мача с Локо (Пд) за Купата. Надявам се момичетата да излязат мобилизирани. Смятам, че по-добрият и по-мотивиан отбор ще спечели. Днес чест прави на отбора на Барокко, че игра футбол и не се затвори. Това ме радва, тъй като голяма част от отборите се затварят срещу нас и играят само с изритани топки", коментира Радойска.