Берое спечели точка срещу Монтана и си гарантира място в Топ 6 (видео)

Отборите на Монтана и Берое завършиха при резултат 1:1 в последния си мач от редовния сезон на еfbet Лига. Първото попадение в срещата реализира Иван Минчев (40). Точката за домакините донесе Владимир Айтов (62). По този начин гостите от Стара Загора си гарантираха място в Топ 6.

Заралии се изкачиха до пета позиция във временното класиране с актив от 37 точки. Монтана пък остана на последната позиция с 20 пункта.

Минути след края на мача старши треньорът на Берое Петър Колев обяви, че напуска своя пост, след като само два дни по-рано ръководството на "зелените" му гласува доверие да води тима.

Берое остана без треньор

Двубоят започна отлично за домакините. Още в 5-ата минута Иван Михов спечели дузпа. Той стреля с глава, а от голлинията с ръка изби Алиун Фал. Главният съдия Георги Николов даде само жълт картон на атакуващия футболист на Берое и отсъди дузпа. Зад топката застана Тони Тасев, който обаче не успя да преодолее Душан Перниш.

В 13-ата минута Тони Тасев стреля добре от далечна дистанция, но Перниш отново се намеси на ниво.

В 29-ата минута Иван Минчев шутира от пряк свободен удар, който обаче не затрудни Благой Макенджиев.

Малко по-късно Тони Тасев центрира в наказателното поле, където Владимир Айтов засече с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 40-ата минута гостите от Стара Загора стигнаха до първия гол. Илиян Стефанов и Фуртадо направиха добра комбинация, след което националът на Кабо Верде намери Мартин Камбуров. Топката бе изчистена от Йорданов, но тя попадна в Иван Минчев, който не пропусна да накаже бившия си отбор.

В 50-ата минута Алиун Фал комбинира с Иван Минчев в наказателното поле. Голмайсторът на "зелените" шутира, но стражът на домакините спаси.

Футболистите на Петър Колев направиха колективна грешка в своето наказателно поле и "сините" стигнаха до изравнителното попадение в 62-ата минута. Давид Кики центрира в наказателното поле, където се създаде меле. Там най-съобразителен се оказа Владимир Айтов, който шутира през купа от играчи и не остави никакъв шанс за Душан Перниш.

Две минути преди края на редовното време Мартин Камбуров изведе майсторски резервата Еривалдо, който стреля в близкия ъгъл, но Благой Макенджиев изби в корнер. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Огоста" в Монтана.

МОНТАНА - БЕРОЕ 1:1

0:1 Иван Минчев (40)
1:1 Владимир Айтов (62)

Стартови състави:

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов, 13. Йордан Йорданов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков
Ст. треньор: Атанас Атанасов

Берое: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 18. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов, 20. Стив Фуртадо, 19. Александър Василев, 11. Алиун Фал, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров
Ст. треньор: Петър Колев