Кристиано, това не е поведение на лидер... (видео)

Кристиано Роналдо не успя да вкара гол на Парма, но Ювентус спечели с 3:1 домакинството си на Парма от Серия "А" в сряда вечерта и се залепи за Милан в класирането. "Бианконерите" са трети във временното подреждане, вече само на точка зад втория Милан. 36-годишният Кристиано пък все по-често е критикуван за изявите си през сезона, в който Ювентус за пореден път в последните няколко години разочарова в Шампионската лига, а освен това почти сигурно няма да стане за 10-и пореден път шампион на Италия.

Вчера португалецът всъщност привлече вниманието върху себе си с доста противоречиво действия в дефанзивен план. Гостите от Парма реализираха първото попадение в мача, когато в средата на първата част Гастон Бругман бе точен от пряк свободен удар. При изпълнението му част от "стената" бе и Роналдо. Ветеранът обаче не показа особено желание за жертвоготовност, като не скочи във въздуха, наведе глава и закри лицето си с ръце. Действие, което едва ли се е харесало на наставника Андреа Пирло, а със сигурност и на тифозите на Старата госпожа. Топката пък профуча точно над главата на португалеца преди да влети във вратата.

Срещу Порто в Шампионската лига по-рано през сезона Кристиано направи нещо подобно, като се обърна с гръб при изпълнение на фаул от страна на "драконите", които сензационно изхвърлиха италианския гранд от турнира на осминафиналите.

Торинци стигнаха до обрат в резултата с два гола на Алекс Сандро и един на Матайс де Лихт, но в следващите мачове на тима от Кристиано със сигурност ще се очаква много по-положително представяне и лидерско поведение, а не липса на дисциплина.

Колаж: Sportbible.com