Волфсбург се върна на третото място (видео)

След две поредни загуби Волфсбург се върна на пътя на победите. Тимът на Оливер Глазнер спечели с 3:1 гостуването си на Щутгарт и се върна на третото място в класирането.

Домакините първи стигнаха до добра възможност за откриване на резултата. Саша Калайджич пропусна да се разпише в деветата минута. "Вълците" бяха по-ефективни и в 13-ата минута поведоха. Хавер Шлагер откри резултата с удар от дистанция. Филип Фьорстер пропусна да изравни от дузпа в средата на първата част, а малко след това Волфсбург стигна до втори гол, дело на Вут Вегхорст.

Яник Герхард сложи край на надеждите на домакините в 65-ата минута, когато с удар от границата на наказателното поле направи резултата 0:3. Щутгарт продължаваше да пропуска положенията си, а Роберто Масимо удари греда. Чак в добавеното време шбавите стигнаха до почетен гол, когато удар на Гонсало Кастро се отклони и не остави шансове на Кастеелс.