Борислав Младенов хвана 14 борби, но Римини не успя да грабне победата в Италия

Борислав Младенов изуми с представянето си под коша при загуба на Римини със 74:77 (22:29, 21:21, 15:8, 16:19) от Озано като гост в мач от второто завъртане в регион А от италианската Серия Б. Българският гард овладя 14 борби, като към тях добави 4 точки, 1 открадната топка и 1 асистенция за 20 минути на паркета.

Мачът започна с предимство за домакините, които се оттеглиха с аванс от 7 точки (29:22) след първата част, като запазиха тази преднина и до почивка, след равенство във втората четвърт (21:21). След паузата Римини се върна в срещата и изравни (58:58) преди заключителните 10 минути на мача. В тях драмата беше пълна, като 19 секунди преди края резултатът отново беше равен (74:74), но баскетболистите на Озано все пак успяха да измъкнат победата.

В следващия кръг на 25 април (неделя) Римини приема Сан Миниато.

Снимка: facebook.com/rinascitabasketrimini