Айлъндърс прекъсна победната серия на Рейнджърс с разгром

Айлъндърс разгроми Рейнджърс с 6:1 в дербито на Ню Йорк от Националната хокейна лига и прекъсна серията от четири поредни победи на градския съперник.

Антони Бовилие се отличи с гол и три асистенции, Джош Бейли добави две попадения за асистенция, а Брок Нелсън, Жан-Габриел Паго и Джордън Еберле също се разписаха. Вратарят Семьон Варламов завърши с 25 спасявания, а с 62 точки Айлъндърс изравни лидера в Източната дивизия Вашингтон.

Кевин Рууни вкара за Рейндъжрс, а Игор Шестьоркин парира 22 изстрела.

Питсбърг допусна шест гола в третия период, но удържа победата със 7:6, над гостуващия Ню Джърси. Домакините водеха с 6:0 след първите две части, но в края трябваше да потреперят.

Брайън Ръст, Ивън Родригес и Сидни Кросби завършиха с по гол и асистенция, като Кросби вкара за 7:3 в 11.15 минута на последната част.

Егор Шарангович се отличи с гол и асистенция за Ню Джърси.

Питсбърг стана първият отбор в НХЛ, който губи третина с пет гола разлика, но печели мача.

Бостън постигна пети пореден успех след 2:0 в залата на Бъфало. Туука Раск отрази 32 шайби за първия си "шътаут" за сезона, а Брад Марчанд и Конър Клифтън реализираха. Дъстин Токарски парира 39 удара, но това не помогна на домакините да избегнат поражението.

Носителят на купа "Стенли" Тампа Бей допусна поражение с 1:4 в домакинството си на Каролина. Нино Нидеррайтер завърши с гол и асистенция, а Алекс Неделикович спаси 26 удара за успеха.

Спенсър Найт отрази 33 изстрела при дебюта си в НХЛ, а Сам Бенет се разписа два пъти при успеха на Флорида над гостуващия Кълъмбъс с 5:1.

Новобранецът Джейсън Робертсън блесна с гол и асистенция, а Далас отнесе домакина Детройт с 5:2. Тексасците записаха четвърта поредна победа, като са в серия без поражение в редовното време вече в осем срещи.

Танър Пиърсън и Брендън Сатър реализираха по две попадения и помогнаха на Ванкувър да спечели канадското дерби с гостуващия Торонто с 6:3. Брейдън Холтби завърши с 37 спасявания, а Куин Хюз добави гол и асистенция. Джон Таварес се отличи с два гола за Торонто, който допусна пета последователна загуба.