Официално: Шалке 04 изпадна за първи път от 30 години (видео)

Шалке 04 се прости и с последните си шансове да оцелее в Бундеслигата. Загуба с 0:1 при гостуването на Арминия (Билефелд) прати и на хартия "кралскосините" във второто ниво на германския футбол. Един от най-обичаните клубове в страната изпада за първи път от 30 години.

Фабиан Клос отбеляза единствения гол в мача, игран на "ШюкоАрена". Нападателят на Арминия се разписа в началото на второто полувреме, а освен това пропусна дузпа в 80-ата минута. Шалке пък завърши двубоя в намален състав, след като Малик Тиау получи червен картон в 71-ата минута.

За клуба от Гелзенкирхен въпросът не беше дали, а кога ще изпадне. Въпреки привличанеот на няколко опитни футболисти през зимата, начело с Клаас-Ян Хунтелаар и Сеад Колашинац, отборът постигна само две победи от началото на годината и е с актив от 13 точки - двойно по-малко от намиращия се на предпоследното място Кьолн

През последните 15 месеца Шалке смени петима треньори, но никой от тях не успя да изведе тма от жестоката криза. Протестите на феновете и финансовите проблеми, породени от пандемията, допринесоха още повече за краха.

Само преди три години Шалке финишира на второ място в Бундеслигата, а преди две игра на осминафинал в Шампионската лига срещу Манчестър Сити, но сега ситуацията е коренно различна.

С победата Арминия се изкачи на 14-о място, но има с два мача повече от намиращите се на 15-а и 16-а позиция Майнц 05 и Херта (Берлин).