Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Ботев (Враца) съкруши Славия в София - битката за спасение става още по-неясна

Тимът на Ботев (Враца) постигна важна победа в борбата си за спасение в efbet Лига. Отборът от Северозапдна България се наложи с 2:0 като гост на Славия в мач от 25-ия кръг на надпреварата. Врачани играха много силно през първата част, когато стигнаха и до двете попадения, дело на Христо Златински и Валери Домовчийски. След почивката пък проведоха много разумно мача и не допуснаха почти никакви възможности за домакините да се върнат в двубоя. “Белите” от своя страна заличиха впечатленията от хубавата си победа на Ботев (Пловдив) преди няколко дни и сега отново имат много ребуси за решаване с цел оставането си в елита.

31 Славия - Ботев Враца

В началото на мача двата тима си размениха по една опасност. Първо Петър Атанасов стреля технично, но Светослав Вуцов спаси с една ръка. В ответната атака пък Калоян Кръстев бе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Красимир Костов.

В 17-ата минута гостите откриха резултата. Центриране отдясно на Атанас Зехиров бе продължено към Христо Златински, който успя да прокара топката във вратата на Вуцов. На голлинията Андреа Христов изчисти, но кълбото вече бе преминало зад чертата - 1:0 в полза на Ботев (Враца).

Десетина минути по-късно двата тима удариха по една греда в рамките на само 60 секунди. Първо неразбирателство между Аласан Н'Диайе и Костов за малко да доведе до автогол на бранителя, но горната греда спаси Враца. Веднага след това Атанасов напредна към вратата на Вуцов и със силен шут нацели страничния стълб.

В 36-ата минута Ботев (Враца) стигна до второ попадение. Центриране от корнер и Н'Диайе свали топката към Валери Домовчийски, който от воле не остави никакви шансове на Вуцов.

През втората част темпото спадна, което бе добре дошло за гостите. Славия наложи натиск, но рядко стигаше в близост до Костов, а когато го правеше то не доведе до нищо кой знае колко опасно пред вратата на Ботев. Гостите се защитаваха отлично и организирано, което се оказа непреодолима преграда пред домакините.

Така в класирането Ботев (Враца) изпревари днешния си съперник, макари двата отбора да са с еднакъв актив - 22 точки. Двата тима запазват шансове да си осигурят оцеляването в следващия кръг, но това минава през задължителна победа и загуба на Ботев (Пловдив) в последните два двубоя на “канарчетата”. Също така Етър не трябва да печели в оставащите си срещи, първата от които е днес срещу Арда в Кърджали.

СЛАВИЯ 0:2 БОТЕВ (ВРАЦА)
0:1 Златински (17)
0:2 Домовчийски (36)

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 4. Патев, 55. Христов, 23. Виячки, 19. Антовски, 70. Александров, 77. Вълчев, 11. Узунов, 71. Стоев, 14. Димитров, 9. Кръстев

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 18. Миланов, 37. Керчев, 77. Николов, 81. Зехиров, 24. Н’Диайе, 22. Колев, 23. Златински, 10. Атанасов, 9. Генов, 30. Домовчийски

Снимки: Борислав Трошев