Патрик Марло подобри рекорда на Горди Хоу за най-много изиграни мачове в НХЛ (видео)

Нападателят на Сан Хосе Шаркс Патрик Марло излезе еднолично на върха в класацията за най-много изиграни мачове в Националната хокейна лига. Това стана факт тази нощ, когато 41-годишният канадец излезе на леда за 1 768 път, подобрявайки рекордна на легендата на Детройт Ред Уингс Горди Хоу от 1 767 мача.

Марло и съотборниците му от Сан Хосе обаче претърпяха поражение с 2:3 след дузпи при гостуването си на Вегас Голдън Найтс. Вратарят Робин Лехнер спаси и трите дузпи, които трябваше срещне и завърши с общо 29 спасявания, а победното попадение при наказателните удари за домакините реализира Алекс Туч, за да донесе седма поредна победа на Вегас. Николай Книжов и Ноа Грегор дадоха преднина от два гола на Сан Хосе в началото на втория период, но с две попадения на Марк Стоун Голдън Найтс вкараха мача в продължение, а след това и дузпи. За Марло, който пропусна първата дузпа за Сан Хосе, това бе 899-то поредно участие в мач. Двукратният олимпийски шампион с Канада дебютира в НХЛ на 1 октомври 1997 година и е прекарал почти цялата си кариера в редиците на Сан Хосе. Горди Хоу, който почина на 88-годишна възраст през 2016 година, държеше рекорда за най-много мачове в НХЛ от 26 ноември 1961 година, когато записва мач номер 1000 в лигата.

С гол на Яни Гурде 2:50 минути след началото на продължението Тампа Бей Лайтнинг победи с 3:2 Каролина Хърикейнс в дербито на Централната дивизия на НХЛ. Гурде получи пас от Алекс Килорн. Първоначалният му удар бе спасен от вратаря на "ураганите" Петр Мразек, но при добавката Гурде донесе победата на "светкавиците". С успеха шампионите от Тампа Бей събраха 62 точки и изостават само с една точка от лидерите в дивизията Каролина и Флорида Пантърс. Килорн и Брейдън Пойнт реализираха другите два гола за Тампа в мача, като с тях домакините поведоха с 2:0 в резултата в началото на втората третина, но чрез Андрей Свечников и Брейди Скей Каролина изравни. Конър МакДейвид вкара впечатляващ самостоятелен гол и направи две асистенции за убедителната победа на Едмънтън Ойлърс с 4:1 над Монреал Канейдиънс. Ерик Стаал даде преднина на Монреал в седмата минута на втората третина и гостите задържаха преднината си в резултата до последните 10 минути на мача. В тях обаче на леда имаше само един отбор - този на домакините от Едмънтън. Първо Ейтън Беър изравни за 1:1, а след това МакДейвид вкара за 2:1, преминавайки сам цялата ледена площадка. Йесе Пулюярви покачи на 3:1, а крайното 4:1 за Едмънтън бе оформено от Дейвид Шор. За Ойлърс това бе победа номер 27 през сезона в общо 44 мача, като с нея тимът заема трето място в Северната дивизия, на пет точки зад лидера Торонто Мейпъл Лийфс.