В Италия: Драматична загуба за Борислав Младенов и Римини 🤨

Римини с Борислав Младенов отстъпи със 78:79 (26:14, 13:15, 18:23, 21:27) на Ливорно 1947 като домакин в мач от петия кръг на втората фаза от регион А на италианската Серия Б.

Българският гард отново попадна в стартовата петица на своя тим и за 14:20 минути на паркета се разписа с 6 точки и 5 борби.

Срещата започна силно за домакините, които след 10 минути игра си осигуриха комфортна преднина от 12 точки. Въпреки, че съперникът им предложи равностойна игра през втората част, те се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки (39:29). След паузата превъзходството на Младенов и компания продължи. В решаващата четвърт обаче гостите се развихриха и успяха да обърнат резултата в своя полза. Последваха няколко обрата, като в крайна сметка тактиката на Ливорно се оказа печеливша.

В следващия кръг на 21 април (сряда) от 20:00 ч. Римини гостува на Озано.

Снимка: facebook.com/rinascitabasketrimini