Битката на братята Индзаги се превърна в голово шоу с Имобиле в главната роля (видео)

Лацио записа пета поредна победа в Серия А, след като спечели с 5:3 домакинството си на Беневенто. След добрата си серия "орлите" са шести и изостават само на точка от петия Наполи, като дори могат да се включат в битката за топ 4.

Двубоят бе задочна битката между Симоне и Филипо Индзаги, които водят двата отбора. Двамата обаче не се изправиха един срещу друг на скамейките, тъй като Симоне е под карантина, след като даде положителен тест за коронавирус.

Римляните поведоха с 3:0 до 37-ата минута след автогол на Фабио Депаоли и попадения на Чиро Имобиле и Хоакин Кореа от дузпа. Марко Сау върна един гол преди почивката, но в началото на второто полувреме втори автогол, този път на Лоренцо Монтипо, направи резултата 4:1. Бенито Виола (63) и Камил Глик (85) върнаха интригата и притесниха домакините, но Лацио удържа, а Имобиле вкара още един гол в самия край на срещата.

За голмайстора на "орлите" това бе гол номер 150 в Серия А. Имобиле бе главно действащо лице. Той се разписа на два пъти, пропусна дузпа, удари греда, а друг негов удар, при който топката се озова в мрежата, бе записан като автогол.

Лацио започна на високи обороти и Имобиле можеше да открие още в петата минута, но след удара му с глава топката се удари в гредата. Италианският национал не бе точен при добавката. Пет минути по-късно той откри резултата. Нападателят и Депаоли се хвърлиха за топката, която прехвърли Монтипо и се озова в мрежата. Първоначално попадението не бе зачетено, но след разглеждане с ВАР голът бе признат, но бе записан на сметката на защитника на Беневенто.

Имобиле бе записан като голмайстор в 20-ата минута, когато Милинкович-Савич го изведе. Атаките на домакините продължиха и положенията пред вратата на гостите се редяха едно след друго. Хоакин Кореа направи резултата 3:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Тимът на Филипо Индзаги се върна в мача след страхотен гол на Марко Сау в края на първата част.

Малко след почивката "орлите" си върнаха аванса от три гола, след като Кореа опита да намери Имобиле, но топката се отклони във вратаря Монтипо и се озова в мрежата. Лацио получи втора дузпа в 55-ата минута, но стражът отрази удара на Имобиле.

Беневенто не се отчая, а се изнесе в предни позиции. Николас Виола направи 4:2 от дузпа в 63-ата минута, отсъдена след разглеждане с ВАР. Секунди по-късно гостите отново пратиха топката в мрежата след удар с глава на Лападула, но попадението не бе зачетено поради нарушение на Калдирола срещу Имобиле при центрирането.

Беневенто продължи да натиска до края и Пепе Рейна трябваше да се намесва на няколко пъти. Пет минути преди края те стигнаха до трети гол след ъглов удар и изстрел с глава на Глик. В добавеното време гостите се изнесоха изцяло в предни позиции и бяха наказани на контраатака. Пароло изведе Имобиле сам срещу вратаря и нападателят не сбърка.