ПСЖ се измъкна в изключителна драма с два гола в продължението и остава в борбата за титлата

Пари Сен Жермен постигна изключително драматична победа над Сент Етиен с 3:2 в среща от 33-ия кръг на Лига 1 и продължава борбата за титлата с Лил и Монако. Головете за играчите на Маурисио Почетино бяха дело на Килиан Мбапе (79’, 87’) и Мауро Икарди (90’), а за тимът на Клод Мюел точни бяха Денис Буанга (78’) и Ромен Амума (90’).

Първото добро положение дойде на сметката на парижани малко преди да изминат 20 минути игра, когато Мбапе бе изведен добре в наказателното поле, но стреля встрани от вратата. Няколко минути по-късно Ерара също изведе френската сензация с прецизен пас сам срещу вратаря, но нападателят не можа да овладее и топката му бе изчистена.

Играчите на Маурисио Почетино държаха срещата под контрол, а малко преди 30-ата минута на срещата Пабло Сарабия удари греда след добро изпълнение на фал.

Играчите на Клод Пюел отговориха с добра атака с дълго подаване, което изведе Уахби Хазри сам срещу вратаря, но попадението му бе отменено поради засада. Три минути преди края на първото полувреме парижани претендираха за дузпа, след като Килиан Мбапе отне топката, навлезе в наказателното поле, но бе фаулиран, едва след като топката вече бе изстреляна и съдията не отсъди най-тежкото наказание.

Резултата бе открит в от гостите в 79-ата минута от гостите, когато Денис Буанга бе изведен сам срещу резервния страж Серхио Рико и го преодоля за 1:0. Равенството бе възстановено по-малко от минута след първото попадение в срещата, когато Мбапе получи отличен диагонален пас зад гърба на бранителеите в зелено и пусна технично покрай вратаря на Сент Етиен за 1:1.

В 85-ата минута отново звездата на парижани получи отлично подаване в наказателното поле от Ди Мария, а резкият му старт не остави шансове на вратаря Етиен Грийн освен да го фаулира. Самият Мбапе превърна дузпата в попадение минута по-късно за 2:1.

Гостите от Сент Етиен все пак се добраха до равенството в продължението на редовното време, когато изстрел на от десния ъгъл на наказателното поле бе отбит лошо от Серхио Рико и дебнещия там Ромейн Амума отбеляза отблизо за 2:2.

Това обаче не бе всичко в срещата. Последната минута от продължението и една от последните атаки на парижани завърши с прекрасно подаване отляво, а появилият се като резерва Мауро Икарди с глава прати топката за 3:2 и буквално остави своя тим в борбата за титлата.

Пари Сен Жермен продължава да е на второ място с 69 точки, само на точка от Лил (70), който е водач в класирането.