Зрелищно реми не донесе радост на Евертън и Тотнъм (видео)

Отборите на Евертън и Тотнъм си спретнаха зрелищно реми 2:2 в сблъсъка помежду си от 32-ия кръг в Премиър лийг. Двата тима изиграха много вълнуващ двубой с куп положения и пред двете врати. Хари Кейн реализира два гола за гостите в 27-ата и 69-ата минута, докато за домакините точен бе Гилфи Сигурдсон от дузпа в 31-ата и в 62-ата. Това реми обаче не зарадва и двата тима, които са преки конкуренти в битката за топ 4 и всеки от тях се нуждаеше от трите точки, за да се доближи до целта.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 22-ата минута Ричарлисон отправи мощен шут, който бе спасен от Юго Лорис.

Само пет минути по-късно обаче Тотнъм откри резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле и стигна до Хари Кейн, който я овладя и отблизо с воле я прати в мрежата за 0:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 30-ата минута Серхио Регилон извърши нарушение срещу Хамес Родригес на границата на наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Гилфи Сигурдсон реализира дузпата за 1:1.

Домакините пропуснаха нови две положения в рамките на две минути. Първо Хамес Родригес отправи далечен удар в ръцете на Лорис. Веднага след това отново колумбиецът нахлу в пеналта и стреля отблизо, но отново не успя да преодолее вратаря.

Втората част започна с по-добра игра на "Шпорите". В 53-ата минута Хюн-Мин Сон отправи опасен изстрел, спасен от вратаря, а в 57-ата минута Тоби Алдервейрелд с глава след корнер нацели гредата.

Евертън обаче бързо се съвзе и в 60-ата минута Ричарлисон бе изведен зад защитата и отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада.

Само две минути по-късно обаче "Карамелите" излязоха напред в резултата. Шеймъс Коулмън центрира за Сигурдсон, който засече кълбото във вратата за 2:1.

Този път обаче Тотнъм реагира бързо и в 69-ата минута се върна в мача. Тогава грешка в отбраната на Евертън позволи на топката да се озове в Кейн, който отблизо нямаше как да сбърка за 2:2.

Нападателят на гостите можеше да стигне до хеттрик в 72-ата минута, когато негов изстрел с глава се отби от гредата.

В края обаче домакините натиснаха и пропуснаха две страхотни положения чрез Джошуа Кинг и Ричарлисон в 84-ата минута, а в добавеното време и Хамес стреля опасно покрай вратата.

В крайна сметка мачът завърши без победител и това не бе добра новина и за двата отбора. Те остават залепени един до друг в класирането, като Тотнъм е 7-и с 50 точки, а Евертън е 8-и с 49 точки. Те обаче не успяха да се доближат до 4-ия Уест Хам, който е с 55 точки и мач по-малко.