Успех в морското дерби запази мечтата на Черноморец жива

Черноморец победи с 97:84 (26:19, 23:21, 30:19, 18:25) Черно море Тича като домакин в отложен мач от 21-ия кръг на НБЛ.

Успехът остави бургазлии в битката за четвъртото място в редовния сезон, преди последния кръг от баскетболното първенство. В него Черноморец гостува на Спартак Плевен, а Берое - на лидера Рилски спортист в Самоков.

"Акулите" бяха по-класният тим в първата и особено в третата четвърт, в които стигнаха до комфортен аванс и спокойно завършиха мача. Те спечелиха борбата с 42:28 и вкараха 12 тройки срещу 7 за "моряците", което им донесе предимство.

Марвин Смит беше най-резултатен за успеха с 23 точки, с дабъл-дабъл – 22 точки и 10 борби се отличи Константин Коев, Дианте Болдуин също завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 асистенции, а Уендъл Люис с 18 точки и 16 борби. Васил Евтимов пусна в игра всички свои състезатели, включително помощника си - Михаил Капитанов, дни преди 43-ия му рожден ден. Георги Боянов беше на познатото високо ниво за варненци и завърши с 27 точки. По 11 вкараха Лъчезар Димитров и Мартин Стефанов, а по 10 - Веселин Георгиев и Пламен Алексиев.