"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Алардайс призова за промени след провала на ВАР във вчерашния мач

Мениджърът Сам Алардайс призова за промени в системата за видеоповторения ВАР след отменения гол на Уест Бромич в мача срещу Саутхамптън, спечелен с 3:0. Мбайе Диане вкара още в четвъртата минута на срещата в понеделник вечер, но голът бе отменен заради засада. Самата система обаче не успя да начертае коректно линията на защитата и на футболиста на Уест Бром, заради което бе приложено решението по време на игра.

Запитан след мача дали ВАР бавно се превръща в посмешище, Алардайс отговори: "Опасявам се, че това е така. Решението бе грешно и се виждаше ясно. 16-те камери дадоха ясен ъгъл на тази т.нар. засада и се видя на екраните, че решението на съдиите е грешно". "Длъжни сме да променим нещо след края на сезона и всички трябва да имаме глас за бъдещето на тази система", продължи мениджърът на Уест Бромич.