Хебър срази Нефтохимик във втория финал и е на победа от титлата (видео + галерия)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) са само на един успех от титлата във волейболната Суперлига за мъже, след като днес възпитаниците на Александър Попов спечелиха WINBET финал №2 срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:16, 32:30, 25:20). Двубоят отново се игра в зала “Васил Левски” в Пазарджик.

Така “тигрите” поведоха във финалната серия с 2-0 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Финал №3 ще се играе в Бургас на 15 април, четвъртък, от 18,30 часа в зала Младост.

13 WINBET финал №2: Хебър - Нефтохимик 3:0

Вчера в първата финална среща Хебър достигна до успех над Нефтохимик с 3:1 гейма. Ако се стигне до четвърти двубой, той ще е на 16 април (петък), отново в Бургас. Стигне ли се до 5-и финал, то той ще се играе в Пазарджик на 18 април от 17,00 часа.

Волейболистите  на Хебър поведоха с 3:0 след атака на Тодор Алексиев. Единична блокада на Теодор Тодоров и 4:0. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Две поредни точки за Теодор Тодоров и разликата скочи на 5 точки при 6:1. Илия Петков сгреши при атака в центъра и Хебър поведе с 8:1. Николай Желязков взе второто си прекъсване в първата част. Авансът на възпитаниците на Александър Попов скочи до 9 точки при 11:2. Волейболистите на Нефтохимик съумяха да върнат 2 точки благодарение на Николай Николов и Жани Желязков. Пайп на Валентин Братоев - 5:11. Техническото прекъсване дойде при 12:5 за Хебър. Докосване на мрежата даде още една точка на домакините за 14:6. Николай Николов атакува в аут и Хебър поведе с 16:9. Брадли Гънтър се справи с тройна блокада - 17:9. Домакините стигнаха до геймбол при 24:14. Отлична комбинация в центъра Иван Станев - Николай Къртев даде успеха на Хебър в първата част с 25:16.

Втората част започна напълно равностойно. Равенството се запази до 5:5. Брадли Гънтър атакува от втора линия и Хебър поведе с 6:5. Домакините дръпнаха с 9:7. Нефтохимик изравни, след като двойна блокада хвана атака на Брадли Гънтър - 11:11. Технична атака в центъра на Николай Николов и Нифтохимик поведе с 12:11 при техническото прекъсване. Бургазлии поведоха с 2 точки при 14:12, след като мощна атака на Николай Николов попадна в полето на съперника. Ас на Брадли Гънтър възстанови равенството при 14:14. Тройна блокада спря атаката на Александър Ляфтов от зона 4 и 16:14 за Нефтохимик. Пламен Шекерджиев замени северномакедонеца. Единична блокада на Теодор Тодоров срещу атака на Илия Петков - 17:17. Брадли Гънтър атакува по блокадата от зона 2 за 20:19. Блокада на Жани Желязков срещу атака на Пламен Шекерджиев и 20:20. Лошо посрещната топка от Пламен Шекерджиев поднесе топката пред Николай Николов, той не сгреши и Нефтохимик поведе с 21:20. Александър Попов взе прекъсване за Хебър. Валентин Братоев сгреши в атака и Хебър стигна до геймбол при 24:23. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Брадли Гънтър изведе Хебър до геймбол №2 при 25:24. Илия Петков изравни при следващото разиграване - 25:25. Ас на Валентин Братоев изведе бургазлии до геймбол при 26:25. Александър Попов взе прекъсване за Хебър. Брадли Гънтър се справи с двойна блокада - 26:26. Блокада на Брадли Гънтър спря атака на Денис Карягин от зона 4 - 27:26. Илия Петков атакува в центъра 27:27. Теодор Тодоров атакува успешно през разкъсана двойна блокада - 28:27.  Блок на Николай Николов срещу атака на Теодор Тодоров и 29:28 за Нефтохимик. Теодор Тодоров изравни още при следващата атака 29:29. Николай Николов отвърна мълниеносно за 30:29. Мрежа на бургазлии възстанови равенството - 30:30. Брадли Гънтър заби ас и Хебър поведе с 31:30. Атака на Брадли Гънтър от зона 2 донесе успеха на Хебър във втората част с драматичното 32:30.

Волейболистите на Хебър поведоха с 3:1 в началото на третата част. Тройна блокада спря атака на Валентин Братоев - 4:2. Георги Братоев пусна технично за 3:4. Нова блокада за Хебър на Николай Къртев - 5:3. Ас на Брадли Гънтър и 6:3 за домакините. Николай Желязков взе прекъсване за Нефтохимик. Нов ас на Брадли Гънтър - 7:3. Блокаут на канадския диагонал - 8:4. Блокада на Тодор Алексиев изведе Хебър напред с 9:4. Пореден ас на Брадли Гънтър - 10:4. Николай Желязков побърза да вземе и второто си прекъсване. Нямаше кой да спре Николай Къртев в центъра  - 11:4. Тодор Алексиев не се затрудни от двойната блокада и Хебър дръпна със 7 точки при техническото прекъсване - 12:5. Троен блок спря атака на Брадли Гънтър и Нефтохимик намали до 9:13. Александър Попов взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев отигра от зона 2 за 14:9. Жани Желязков се справи с двойна блокада - 10:14. Валентин Братоев намали изоставането само на 3 точки с технично отиграване в атака - 11:14. Брадли Гънтар остана без блокади и канадецът записа 16:11. Валентин Братоев атакува в аут - 11:19. Брадли Гънтър не можа да бъде спрян от двоен блок и Хебър поведе с 23:17.  Волейболистите на Хебър стигнаха до успех в третата част с 25:20 и 3:0 гейма в мача след атака на Теодор Тодоров.

Най-резултатен за успеха на Хебър стана канадският диагонал Брадли Гънтър с 23 точки (4 аса, 3 блока, 48% ефективност в атака - +17). Теодор Тодоров добави още 12 точки (1 ас, 3 блока, 80% ефективност в атака - +10). Тодор Алексиев се отличи с 9 точки (1 ас, 73% ефективност в атака, 40% перфектно и 65% позитивно посрещане - +6).

Капитанът на Нефтохимик Николай Николов завърши с 14 точки (7 блока, 67% ефективност в атака - +12). Жани Желязков (1 блок, 41% ефективност в атака - +) и Валентин Братоев (1 ас, 40% ефективност в атака, 38% перфектно и 65% позитивно посрещане - -1) добавиха по 9 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:16, 32:30, 25:20)
ХЕБЪР: Иван Станев 1, Брадли Гънтър 23, Александър Ляфтов 3, Тодор Алексиев 9, Теодор Тодоров 12, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Пламен Шекерджиев, Иван Латунов)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 3, Жани Желязков 9, Валентин Братоев 9, Денис Карягин 8, Николай Николов 14, Илия Петков 8 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Пенев, Златко Кьосев, Стефан Георгиев, Ивайло Лалов-либеро) Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.