Флюри четвърти по победи за вратари в историята на НХЛ

Марк-Андре Флюри изравни Ед Белфур на четвърто място в ранглистата по победи за вратари в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като записа 484-ата си с 1:0 срещу Аризона. Той спаси 14 шайби за успеха на Вегас. Флюри също така изравни Патрик Рой на 15-о място с 66-ата си суха мрежа. Той също така прекрати серия от три поредни загуби, а освен това вече е с баланс 3-0 срещу Койотис от началото на редовния сезон в НХЛ. Томаш Носек вкара единствения гол в третата част, след като получи подаване от Джонатан Марчесо. Ейдин Хил спаси останалите 28 удара към вратата на Арзиона.

Ти Джей Оши вкара два гола още през първата третина и Вашингтон разгроми с 8:1 Бостън в друг мач от неделя вечер. 44-годишният Здено Хара пък изигра първия си мач пред фенове на Брюинс с различен екип, след като бе част от отбора на Бостън за цели 14 сезона. Конър Шийри и Ларс Елер също записаха по две попадения, а Том Уилсън и Ник Дауд добавиха по едно за най-резултатната победа за Капс През сезона. Тя бе и първа в редовното време срещу Бостън. Витек Ванечек спря 34 удара на вратата на Вашингтон, но Крейг Смит уби надеждите му за суха мрежа с гол в третата част.

Нейтън Смит продължи серията си от точки в девети пореден мач, след като записа гол и асистенция за победа на Колорадо с 4:1 срещу Анахайм. Габриел Ландеског завърши с гол и две асистенции и вече има 500 точки през кариерата си, а Райън Грейвс и Андре Бураковски също се разписаха за Аваланч. Те са със седем победи в последните си осем мача и са с баланс 6-1-1 в серията с Анахайм. Джейми Драйсдейл се разписа за Дъкс, които са с 1-4-1 в последните си шест мача.

Райън Пълок вкара 1:13 минути след началото на продължението и Айлъндърс спечелиха с 3:2 дербито на Ню Йорк срещу Рейнджърс. Кайл Палмиери и Жан-Габриел Паго бяха точни в първата третина за победителите, а Иля Сорокин спря 24 шайби на вратата им. Либор Хайек и Брендън Смит вкараха головете за Рейнджърс, а руснакът с български корени Александър Георгиев остана резерва. Игор Шестьоркин отрази 32 удара на вратата.

Колтън Сивиър и Джейк Генцел вкараха по два гола, а Брайън Ръст наниза още един при победата на Питсбърг с 5:2 срещу Ню Джърси. Тристан Джари пък спаси 28 шайби за третия пореден успех на Пенс, които са с баланс 9-2-1 в последните си 12 мача. Майлс Ууд и Пи Кей Събан бяха точни за Девилс.

Райън Йохансен вкара единствения гол при дузпите за победа на Нешвил с 3:2 срещу Далас. Райън Елис и Яков Тренин бяха точни в редовното време за Педатърс, а Рууп Хинц и Джейми Олексяк отговориха за Старс.