Монако се доближи само на точка от ПСЖ след класическа победа над Дижон

Монако постигна класическа победа с 3:0 над гостите от Дижон в среща от 32-ия кръг на Лига 1. Головете за отбора от Княжеството бяха дело на Стевън Йоветич (49’) и две попадения на Бен Йедер (63’, 89’). През първото полувреме Стеван Йоветич пропусна единственото по-сериозно положение, след като получи топката непокрит в наказателното поле, но стражът Сатурнин Алагбе се справи отлично.

Само три минути след началото на втората част домакините получиха първата си дузпа в срещата. Капитанът Бен Йедер застана зад топката, вратарят на гостите отново се справи отлично, но притичалият Йоветич довкара за 1:0. Йедер все пак се реваншира за пропуска си и в 63-ата минута отбеляза, след като бе изведен брилятно зад гърба на защитата и този път преодоля спокойно вратаря. Последното попадение дойде след нова дузпа минута преди края на срещата, когато Бен Йедер отбеляза второто си попадение в срещата. Монако заема третото място в Лига 1 с 65 точки, но само на една от ПСЖ, които са втори и на 4 от водача Лил.