Филаделфия пречупи Бостън с ключов гол на Шон Кутюрие

С гол на Шон Кутюрие в третата част Филаделфия победи Бостън с 3:2 в среща от редовния сеон на НХЛ. Брайън Елиът спаси 29 удара, а Филаделфия се доближи на 4 точки до Бостън за последната четвърта позиция за място в плейофите от Източната дивизия.

Травис Конечни и Шейн Гостибере също бяха точни за успеха, а за Бостън се разписаха Патрис Бержерон и Джак Дебруск.

Торонто победи Отава с 6:5. Остин Матюс реализира хеттрик и вече има 31 попадения от началото на кампанията. Той добави и една асистенция. Мич Марнър добави гол и три асисистенции. Джак Кембъл спаси 27 удара и с 11-ата си поредна победа Кембъл счупи рекорда на Кори Прайс от 10 успеха през сезон 2016/2017.

Уинипег разгроми Монреал с 5:0, а Андрю Коп, Николай Елерс и Матийо Перо записаха по един гол и асистенция. Монреал допусна трето поредно поражение.

Андрей Василевски направи 36 спасявания, а шампионът Тампа Бей спечели срещу Нешвил с 3:0 и записа четвърти успех в последните си шест мача. Рос Колтън, Остин Чернак и Яни Гурде вкараха попаденията за Тампа Бей.

Чикаго спечели срещу Кълъмбъс с 4:3, а Сейнт Луис надделя над Минесота с 3:2 след продължение и гол на Райън О'Райли две секунди преди края на продължението.

Новобранецът Джейсън Робертсън вкара два гола за победата на Далас срещу Флорида с 4:1. Детройт спечели след дузпи срещу Каролина с 5:4, а Адам Ерне вкара победната дузпа.

Якуб Маркстрьом отрази 17 удара за третия си мач без допуснат гол за сезона и осми в кариерата си при успеха на Калгари над Едмънтън с 5:0.

Лос Анджелис победи Сан Хосе с 4:2 след голове на Андреас Атанасиу, Алекс Иафоло и Дъстун Браун през втория период.