Байерн с втора домакинска издънка за една седмица

Байерн (Мюнхен) допусна втора поредна домакинска издънка за една седмица, след като загуби от ПСЖ в Шампионската лига, днес баварците завършиха 1:1 с Унион (Берлин) в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. Баварците поведоха чрез Джамал Мусала в средата на втората част, но минути преди последния сигнал допуснаха изравняване от столичани чрез Ингвартсен (86’).

Играчите на Ханзи Флик изиграха много “постно” първо полувреме, в което така и не успяха да се разпишат.

В 17-ата минута Чупо Мотинг бе изведен отлично сам срещу вратаря, но Луте се намеси добре и изби. В 23-ата на обратната страна на полето Мануел Нойер трябваше да се намесва решително след удар с глава на Мариус Бултер от Унион. В тези минути домакините полагаха усилия, но така и не успяваха да достигнат до опасни положения пред вратата на берлинчани. Един от най-активните в техните редици бе младата надежда Джамал Мусала, който на няколко пъти влизаше в интересни комбинации в дясната зона и веднъж стреля опасно по посока на вратата.

На почивката в игра се появи Льорой Сане, който замени получилия удар в средата на първата част Кингсли Коман. Домакините се активизираха още повече през втората част, но продължаваха да страдат в последните отигравания пред наказателното поле и не успяваха да създават чисти положения. Ханзи Флик направи няколко промени в опит да промени нещата в предни позиции въпреки многото проблеми с отсъстващи.

Баварците все пак достигнаха до заветното попадение в 68-ата минута, когато центриране от фал не бе изчистено добре, топката бе върната в наказателното поле право към Томас Мюлер, а той асистира на Мусала, който след отлична работа отбеляза за 1:0. Само няколко минути по-късно младокът бе заменен принудително, след като получи контузия при едно единоборство.

В 86-ата минута появилият се като резерва Ингвартсен изравни след отличен пробив на Андрич , който нахлу в наказателното поле и подаде към точката за дузпа, а там голмайсторът само трябваше да чукне топката в мрежата. В оставащите минути до края на срещата играчите на Байерн опитаха да променят нешо от случващото се на терено, но се отчетоха единствено с един неточен удар на появилия се като резерва Дейвид Алаба.

Байерн все пак продължава да е водач в класирането с 65 точки, пет повече от преследващите от РБ (Лайпциг).