Зак Веренски пропуска остатъка от сезона в НХЛ

Защитникът на Кълъмбъс Блу Джакетс Зак Веренски ще пропусне остатъка от сезона в Националната хокейна лига. Това обяви генералният мениджър на "сините якета" Ярмо Кекалайнен.

23-годишният Веренски има херния, заради която ще премине през оперативна намеса през следващата седмица. В четвъртък бранителят игра 23 минути и 14 секунди и вкара гол при поражението с 4:6 от шампиона Тампа Бей Лайтнинг.

"Зак играе с тази контузия почти цял сезон и колкото и да ни се иска той да бъде в състава за предстоящите мачове, сега е правилният момент той да се оперира, за да се възстанови на 100 процента за тренировъчния лагер преди новия сезон", коментира Кекалайнен.

През настоящата кампания бранителят има 7 гола и 13 асистенции в 35 срещи. В кариерата си Веренски има общо 189 точки от 65 гола и 124 асистенции в 335 мача. Той бе избран от Кълъмбъс под номер 8 в драфта през 2015 година.