Сейнт Луис разгроми Минесота

Райън О'Райли записа хеттрик, а Джейдън Шварц добави още два гола за победата на Сейнт Луис Блус с 9:1 над гостуващия Минесота Уайлд в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Джъстин Фолк и Сами Блез регистрираха по гол и две асистенции в мача, а другите две попадения за "сините" в мача вкараха Зак Санфорд и Иван Барбашев, като вратарят Джордан Бинингън отрази 23 шайби.

За Минесота Зак Паризи вкара единственото попадение в мача, но Уайлд ще имат възможност да вземат скорошен реванш от съперника си, тъй като го срещат още два пъти в следващите три дни.

Йонас Йохансон записа първия в кариерата си "шътаут", след като спаси 28 удара към вратата си и помогна на Колорадо Аваланш да се наложи с 2:0 над Анахайм Дъкс.

Валери Ничушкин даде аванс на Колорадо 17:12 минути след началото на втората третина, а гостите трябваше да чакат чак до последната минута на мача, за подсигурят успеха си с втори гол на Мико Рантанен на празна врата.

За тима на Анахайм, който допусна 11-о поражение в последните си 15 мача, вратарят Джон Гибсън направи 33 спасявания.