Бостън надви Вашингтон и влезе в серия от победи с дълбока резерва на вратата

Брад Марчанд вкара с човек по-малко и Джереми Суейман спаси 31 удара във втория си мач като титуляр, с което Бостън надви Вашингтон с 4:2 в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Джереми Лозон, Антон Блид и Крейг Смит също вкараха голове за Брюинс, които спечелиха втори пореден мач с четвъртия си вратар. Суейман допусна два гола срещу Алекс Овечкин и Ти Джей Оши за по-малко от 20 секунди, но опази вратата си в остатъка от мача.

Попадението на Овечкин при 5-3 играчи на леда бе под номер 726 в кариерата му, а Оши вече е лидер за отбора при реализаторите от пауърплей. Той заби осмата си шайба при числено предимство.

Брок Нелсън се разписа в редовното време и вкара в петия рунд на дузпите за победа на НЙ Айлъндърс с 3:2 срещу Филадефия. Джордан Ебърли също бе точен за нюйоркчаните, а Иля Сорокин спаси 25 шайби за четвъртата им поредна победа. Така Айлъндърс вече са с баланс 17-1-2 като домакини.

Руснакът с български корени Александър Георгиев остана резерва, а Ню Йорк Рейнджърс отстъпи с 2:5 срещу Питбсърг с Игор Шестьоркин на вратата. Крис Летанг, Еван Родригес, Радим Зохорна и Джейсън Зъкър се разписаха за Пенс, които надвиха Рейнджърс за шести път в осем мача през сезона. Колин Блекуел и Кевин Рууни вкараха головете за нюйоркчаните.

Тампа Бей вкара три пъти за първите шест минути, а Андрей Василевски отрази 32 шайби при победата с 6:4 срещу Кълъмбъс. Блейк Колман бе точен 58 секунди след началото на мача, след което през минута един от друг се разписаха и Стивън Стамкос и Баркли Гудроу. Райън Макдона заби още две шайби за Лайтнинг, които прекратиха поредица от три поредни загуби и постигнаха паритет в серията от четири мача с Кълъмбъс. Джак Рослович завърши с гол и асистенция за Блу Джакетс, а Майкъл Дел Зото, Зак Веренски и Макс Доми вкараха другите три шайби.

Блейк Комо вкара два гола, а Руп Хинц добави един и записа три асистенции при победа на Далас с 5:1 срещу Чикаго. Джейсън Робъртсън и Миро Хейсканен също се разписаха за Старс, които се доближиха на седем точки от последната плейофна квота на Централната дивизия. Те са обаче и с три мача по-малко от Нешвил.

Виктор Арвидсон отбеляза хеттрик за победа на Предътърс със 7:1 срещу Детройт, а Юси Сарос спря 25 удара. Така Нешвил спечели девет от последните си десет мача през редовния сезон.