"Акулите" разкъсаха Ямбол след героични изяви на Болдуин в битката на късите ротации

Отборът на Черноморец записа 10-ата си победа за сезона в Националната Баскетболна Лига. Тимът на Васил Евтимов се наложи над Ямбол с 89:83 (21:28, 30:17, 17:24, 21:14) в среща от 25-я кръг на първенството, проведена в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

По този начин "акулите" записаха втората си поредна победа в шампионата и продължават да гледат към топ 4. Черноморец се намира на шеста позиция с актив от 10 победи и 11 загуби, колкото има и петият Берое. Двата тима се изправят в директен сблъсък за четворката в понеделник.

Ямбол пък остава на седмото място в класирането с актив от 7 успеха и 14 поражения, като именно тази ще е най-вероятната позиция на ямболии в крайното класиране.

И двата тима разчитаха главно на ротация от по шест човека, което се превърна в обичайно за състава на Черноморец. За гостите обаче липсваха Евгени Василев, Дарин Иванов и Стоян Петков.

В Бургас домакините трябваше да се борят за успеха си до самия край. Минута и 7 секунди преди финалната сирена Ерик МакГил от състава на Ямбол с два точно изпълнени наказателни удара изравни за 83:83, но тройка на Дианте Болдуин върна преднината от три точки на "акулите" само 33 секунди преди края. След това Евгени Хаджирусев с още три наказателни удара оформи крайния резултат.

Звездата на бургазлии Дианте Болдуин нямаше спиране и донесе победата на своя тим с 9 точки в последните пет минути игра. Американецът приключи двубоя с 26 точки, 5 борби и 8 асистенции, Марвин Смит и Уендъл Люис записаха по 19 точки, капитанът Константин Коев вкара 15, а Евгени Хаджирусев допълни с 10 точки за успеха.

От другата страна Иван Лилов бе най-резултатен с 23 точки и 6 асистенции, Уили Атууд наниза 19 и грабна 10 борби, Франклин Уилямс отбеляза 16 точки, а с 12 точки, 9 борби и 7 асистенции се разписа Ерик МакГил.