Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Янтра (Полски Тръмбеш) подчини дубъла на Етър в скандален мач

В Полски Тръмбеш местния Янтра се наложи с 3:2 над втория състав на Етър II (Велико Търново) в мач от 25-ия кръг на Северозападната Трета лига. Младият тим на гостите доигра срещата с девет футболисти, а домакините имаха претенции за два незачетени гола и още доста съдийски отсъждания.

Резултати, голмайстори и класиране след 25-ия кръг на Северозапад

Четвърт час след началото Тони Маречков центрира, Красен Каравелов свали топката на Любомир Генчев и голмайсторът на групата откри резултата. Следващите две атаки към търновската врата също бяха много опасни. При третата, домакините поискаха фаул, спряха да играят в очакване на съдийско решение, такова не последва и „болярите“ изравниха чрез Марио Балъков.

В началото на втората част се разигра същински екшън. Първо в 48-ата минута топката влезе за втори път в мрежата на Етър, но голът не беше зачетен заради засада. Същото се случи и в 53-ата минута. В 56-ата обаче Тихомир Антонов беше спрян с нарушение и Генчев вкара дузпата за 2:1. Секунди по-късно Велизар Тонков извърши фаул и получи втори жълт и съответно червен картон. Четвърт час преди края Николай Иванов изведе Маречков и той реализира третия гол за Янтра.

Скоро обаче интригата се върна с попадението на влезлият като резерва за Етър – Христо Марков. Домакините отново протестираха, сочмейки нарушение в зародиша на головата атака срещу нападателя им Ростислав Данчев. Секунди преди края търновци останаха с девет футболисти, защото Антониян Харалампиев получи втори жълт и червен картон.