Левски (Лом) нанесе първа пролетна загуба на Бдин

Лидерът на Северозападна Трета лига Левски (Лом) надигра с 2:0 гостуващия му Бдин (Видин) в мач от 25-ия кръг на първенството. Заслужен успех за домакините с оглед ситуацията на терена. Мариян Огнянов откри резултата след прецизно изпълнен фаул в 27-ата минута. Въпреки превеса левскарите така и не намериха верния път към противниковата мрежа в следващия близо час. Възможности пропиляха Огнянов и Петко Петков. За гостите Александър Иванов пропусна да изравни. Едва в 80-ата минута ловския тим удвои аванса си, чрез влезлия като резерва Лъчезар Георгиев, който финтира Павел Станев преди да насочи топката във вратата му.

Стартови състави:

Левски (Лом): 1. Диян Вълков, 2. Алекс Георгиев, 5. Кристиян Григоров, 4. Николай Христов (капитан), 14. Лъчезар Ковачев, 18. Николай Николов, 7. Георги Цеков, 21. Мариян Огнянов, 13. Деян Иванов, 17. Пиер Пиеров, 19. Петко Петков. Треньор – Александър Петров

Бдин: 24. Павел Станев, 9. Денис Николов (капитан), 17. Мохамед Сила, 3. Стефан Стефанов, 8. Кристиан Коцов, 18. Ангел Петров, 10. Александър Иванов, 7. Денис Георгиев, 14. Александър Соколов, 20. Велислав Петров, 16. Деян Захариев. Треньор – Диян Попов