Велковски бе изгонен, но Серкъл спечели

Отборът на Серкъл (Брюж) постигна ценна победа с 2:1 в домакинството си на Беершот от 32-ия кръг на първенството на Белгия. Българският защитник Димитър Велковски започна като титуляр, но бе изгонен в 38-ата минута. Това обаче не попречи на съотборниците му да изтръгнат трите точки.

Серкъл започна мача силно и взе преднина от два гола. В 18-ата минута Джулиан Бианконе откри резултата след като се разписа отблизо след един корнер.

В 34-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза и Ике Угбо удвои преднината им от бялата точка.

В 38-ата минута обаче Велковски извърши грубо нарушение в гръб срещу съперников футболист и получи директен червен картон.

Гостите се възползваха от численото си превъзходство и през второто полувреме върнаха един гол. В 50-ата минута Ян ван ден Берг бе точен след центриране от корнер. До края обаче те не успяха да стигнат до второ попадение и трябваше да преглътнат загубата.

Така Серкъл (Брюж) излезе над чертата и вече е на 16-ата позиция с 32 точки. Беершот пък се намира на 7-ото място с 44 точки. Водач е Брюж със 73 точки.