Леверкузен с първа победа от един месец (видео)

Леверкузен успя да запише едва втора победа в последните си седем мача в Бундеслигата, след като спечели с 2:1 домакинството си на Шалке. Лукас Аларио откри резултата в 26-ата минута, а Патрик Шик удвои аванса на "аспирините" в 72-ата минута. Клаас-Ян Хунтелаар върна едно попадение в 81-ата минута.

Срещата бе дебют за временния треньор на Леверкузен Ханес Волф. След този успех тимът се изравни се изравни по точки с Борусия (Дортмунд), който е на петото място. Четвъртият Айнтрахт обаче има аванс от 7 точки. Шалке записа трета поредна загуби и е последен с актив от 10 точки.

Волф направи шест промени за първия си мач, в който ръководи тима. "Аспирините" имаха предимство по отношение владеенето на топката в началото. Най-добрата ситуация през първото полувреме обаче се откри пред Хунтелаар. Нидерландецът за първи път бе титуляр след завръщането си в Шалке и можеше да открие резултата след центриране на Айдън, но ударът му с глава прати топката над вратата. Леверкузен поведе в 26-ата минута, когато Демирбай проби и намери Аларио, който бе пред вратата.

До почивката нямаше много други възможности, а първата добра възможност след почивката отново бе за гостите. Харит стреля над вратата от добра позиция. Попадение на Хунтелаар бе отменено поради засада, а в 72-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Влезлите като резерви Вирц и Шик комбинираха и чехът се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Шалке се върна в мача десет минути преди края, когато Хунтелаар отбеляза първия си гол в Бундеслигата от април 2017 г. 37-годишният нападател овладя на гърди центриране на Боздоган и от въздуха прати топката в мрежата. Гостите натиснаха в края, но не успяха да стигнат до изравнителен гол.