Градушка и късни голове в "Надежда" (видео+галерия)

Монтана спечели с 2:0 контролната среща с Локомотив (София), която се игра в столичния квартал "Надежда". Преди началото на проверката над стадиона се разрази буря, украсена от сериозна градушка. Попаденията за отбора на Атанас Атанасов отбелязаха Йордан Йорданов и Димитър Законов в последните минути на мача.

В 11-ата минута Благой Макенджиев спаси своята врата. Домакините направиха добра атака, която беше завършена с опасен изстрел на голмайстора Светослав Диков. Стражът на Монтана обаче беше на своето място и отби в корнер. Последва още едно интересно разбъркване в наказателното поле пред голлинията на "сините", но отново не се стигна до попадение.

23 Локомотив София - Монтана

В 39-ата минута Николай Цветков потърси мрежата с диагонален удар, но вратарят на Монтана отново внимаваше. Гостите отвърнаха с шут на Михаел Орачев, който обаче мина покрай рамката на "железничарите". Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с още по-малко емоции. В 65-ата минута резервният вратар на Локомотив Цветомир Витков трябваше да се намесва пред голлинията и това беше едно от много малкото положения до този момент.

В 81-ата минута друга резерва в тима на столичани - Григор Долапчиев, се озова на стрелкова позиция, елиминира стража Марио Кирев, но бранителите на Монтана му попречиха да бие, а опитът за подаване на бившия нападател на ЦСКА не сполучи. В 86-ата минута Долапа пробва отново да намери мрежата, но изстрелът му излезе в аут.

В 87-ата минута Монтана нанесе своя удар. След грешка на вратаря Витков. Той подцени центрирана топка, която мина през ръцете му и падна на краката на Йордан Йорданов, който без проблеми намери мрежата - 1:0!

След около две минути резултатът набъбна на 2:0 за гостуващия състав! Димитър Законов получи пас отляво, спря топката и с малко късмет я насочи в далечния ъгъл. Това беше краят на проверката, спечелена от хората на Орела.

Локомотив (Сф) 0:2 Монтана

0:1 Йордан Йорданов (87)
0:2 Димитър Законов (89)

Стартовите състави:

Локомотив (Сф): 28. Митрев, 26. Милошев, 3. Петков, 27. Д. Иванов, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 89. Матеус, 10. Павлов, 8. Цветков, 18. Диков, 14. В. Николов.

Монтана: 30. Макенджиев, 2. Башлиев, 33. Цонков, 5. Сенхаджи, 4. Терзиев, 20. Орачев, 6. Ангелов, 22. Каменов, 17. Буджама, 19. Кръстев, 23. Георгиев.