Милан избегна домакинско поражение срещу десетима "моряци" (видео)

Отборите на Милан и Сампдория завършиха наравно 1:1 на "Джузепе Меаца" в първия мач от натоварената съботна програма на 29-ия кръг в Серия "А". Ветеранът Фабио Куалярела (57') даде аванс на "моряците" с 10-ия си гол през сезона, а неговият съотборник Адриен Силва (59') беше изгонен от игра веднага след това. Малко преди края на срещата резервата Йенс Петер Хауге (87') изравни за "росонерите", които не стигнаха до победата в шести пореден домакински двубой във всички турнири.

Стефано Пиоли беше направил три промени в стартовия си състав след паузата заради националните отбори. Наставникът изненадващо беше решил да постави Алексис Салемакерс на позицията десен бек и така като крило пред него действаше Саму Кастийехо. Възстановеният изцяло от контузията си Исмаел Бенасер също попадна сред титулярите. Браим Диас отсъстваше поради лека травма и така по левия фланг на атаката действаше Раде Крунич. Централен нападател беше голмайсторът на отбора Златан Ибрахимович. Клаудио Раниери пък беше подредил своя състав в 4-4-2 с Фабио Куалярела и Маноло Габиадини в предни позиции.

Срещата започна с натиск на гостите, като в 6-ата минута Габиадини отправи техничен удар, който беше избит от Джанлуджи Донарума в корнер. В 22-ата Томазо Ауджело шутира от добра позиция, но не успя да затрудни вратаря. Само след минута домакинската врата отново беше застрашена, но Тео Ернандес направи важна намеса и изби топката от Микел Дамсгор. В 25-ата Мортен Торсби стреля с глава след центриране от фал, но Донарума направи страхотно спасяване. "Моряците" показаха и стабилност в защита, като през цялото първо полувреме не допуснаха нито едно сериозно положение пред своята врата.

В 57-ата минута Ернандес допусна груба грешка пред наказателното си поле и подари топката на Куалярела, който с перфектен прехвърлящ удар преодоля излезлия напред Донарума и даде аванс на своя отбор. Само две минути по-късно обаче Силва получи втория си жълт картон в двубоя и така остави генуезците с 10-има човека на терена. В 75-ата Хакан Чалханоолу пробва шут, който доведе само до корнер. Малко след това Франк Кесие стреля с глава при центриране от фал, но не намери целта. В 83-ата минута резервата Анте Ребич насочи топката към вратата, но правещият отличен мач Омар Коли успя да изчисти слабия удар по земя.

Домакините най-после проведоха отлична атака в 87-ата минута, когато Хауге изравни резултата с първия точен изстрел на своя тим в двубоя. Само минута по-късно Чалханоолу отправи снаряд от дистанция, но Емил Аудеро успя да го избие с плонж. В добавеното време Ибрахимович намери Кесие на добра позиция, но шутът на халфа рикошира в шпагата на Бартош Берешински и срещна гредата. Така равенството се запази и след последния съдийски сигнал.

Милан остава втори в класирането, но вече с актив от 60 точки или с пет по-малко от лидера Интер, който има да наваксва два мача. Сампдория пък е десети с 36 спечелени пункта.

МИЛАН - САМПДОРИЯ 1:1

0:1 Куалярела (57')

1:1 Хауге (87')

Милан: Дж. Донарума, Салемакерс, Кяер, Томори, Ернандес, Кесие, Бенасер, Кастийехо, Чалханоолу, Крунич, Ибрахимович

Сампдория: Аудеро, Берешински, Тонели, Коли, Ауджело, Кандрева, Торсби, Силва, Дамсгор, Куалярела, Габиадини